KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skissblock 14188377
nr 1418 8377
Carl Kylberg
(1878-1952), Sverige
Skissblock, 2 st, Blyerts, Proveniens familjen till 2019,44 st skisser. Längd: 26cm
Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 13 september 2021
kl 19:49:19
13/9 18:49:51